Zarząd centrala tel.: 34 325 73 55   | ul. Okólna 113a, 42-218 Częstochowa   |

Aktualności

Aktualności

Od dnia 23 maja 2022 r. telewizja naziemna będzie nadawana w nowym standardzie DVB-T2/HEVC

UWAGA!

Zmienia się standard nadawania telewizji naziemnej w Polsce!

Od dnia 23 maja 2022 r. telewizja naziemna będzie nadawana w nowym standardzie DVB-T2/HEVC.

W związku z tym, że sygnał naziemnej telewizji cyfrowej (obecnie DVB-T) dostępny jest w sieci kablowej CSM „Nasza Praca” – bezpośrednio z gniazda tvk zainstalowanego w lokalu Abonenta – informujemy,

że z dniem 23 maja 2022 r. sygnał DVB-T również zmieni się na standard DVB-T2/HEVC.

 

Co oznaczają te zmiany dla Abonentów telewizji cyfrowej w sieci Spółdzielni?

Abonenci telewizji cyfrowej w sieci Spółdzielni, którzy korzystają z pakietu „BIAŁY” (dawniej „A” ) powinni się upewnić, czy ich telewizory lub dekodery zewnętrzne STB dostosowane są do standardu DVB-T2/HEVC (dane techniczne znajdują się w instrukcji obsługi lub na stronie internetowej producenta danego urządzenia).

W przypadku, gdy Państwa telewizor nie jest przystosowany do odbioru nowego standardu DVB-T2/HEVC – potrzebny będzie zewnętrzny dekoder STB w standardzie DVB-T2/HEVC.
Jeżeli obecnie wykorzystywany przez Państwa dekoder zewnętrzny STB nie obsługuje standardu DVB-T2/HEVC – potrzebna będzie jego wymiana.

 

Już teraz możecie Państwo sprawdzić, czy Wasz telewizor lub dekoder zewnętrzny STB jest przystosowany do standardu DVB-T2/HEVC!

W sieci Spółdzielni w ramach testów na kanale 29 (częstotliwość 538,00 MHz) dostępne są następujące programy w standardzie DVB-T2/HEVC:
TVP Kultura HD (lcn: 83), TVP Polonia HD (lcn: 84), TVP Rozrywka (lcn: 85), TVP Dokument HD (lcn: 86), TVP Kobieta (lcn: 87).

Jeżeli po ponownym automatycznym strojeniu telewizora lub dekodera możecie Państwo oglądać wyżej wymienione programy na wskazanych kanałach lcn (numer na dekoderze) oznacza to, że nie trzeba dokonywać zmiany urządzeń.

Dodatkowo zaznaczamy, że zmiany te są niezależne od Spółdzielni.
Zakup urządzeń do odbioru DVB-T2/HEVC we własnym zakresie Abonenta.